Vliegen in onweersbui vrijwel ongevaarlijk
Geen samenvatting aanwezig bij conversie.
Hoewel het gemiddeld eens per jaar voorkomt dat een passagiersvliegtuig wordt getroffen door blikseminslag, is het niet zo dat dat direct gevaar oplevert voor het vliegtuig en zijn passagiers. Vliegtuigen zijn zo gebouwd dat ze juist bliksem aantrekken en wanneer ze door een onweersbui heen vliegen, door de wrijving zelfs de bliksem aantrekken.
Op een video, gemaakt door een amateur, is te zien op
faqt.nl hoe een Airbus 380 vlak voor de landing wordt getroffen door bliksem. Het vliegtuig landt vervolgens zonder problemen.
De electronica in een vliegtuig is geaard met het metaal van het toestel wat ervoor zorgt dat de electriciteit ontstaan door blikseminslag wordt opgenomen door de romp en de vleugels. Normaal gesproken merken de passagiers niet eens wanneer er sprake is van blikseminslag. De hevige turbulentie die kan ontstaan tijdens het vliegen in een onweersbui, is echter wel gevaarlijk.
Bron: Faqt
Nuttig? Als je dit artikel
waardevol vindt, klik dan links op het +1 icoontje om onze site te helpen.