Volg ons via

Aangeboren staar verbeterd door spelen computerspel

Aangeboren staar | Spelen van computerspelletjes leidt mogelijk tot beter zicht.

In de meeste gevallen komt staar voor bij de wat oudere mensen, vandaar dat vaak wordt gesproken over oudersdomsstaar. Toch kan staar ook het gevolg zijn van een ziekte of zijn ontstaan door gebruik van medicijnen. Ook kan het zijn dat staar al vanaf de geboorte is ontstaan. Mensen met deze aangeboren staar hebben geen helder zicht doordat de ooglens vertroebeld is. 

Een chirurgische ingreep kan een oplossing zijn maar de problemen worden vaak niet volledig opgelost. Uit een nieuw onderzoek van de Canadese Mc Master University blijkt dat wanneer mensen met aangeboren staar computerspelletjes gaan spelen, enkele van de problemen worden opgelost.

Het onderzoek is uitgevoerd door, patiënten in vier weken tijd, veertig uur lang een actie-computerspel te laten spelen. Na deze periode bleek dat de patiënten de kleinere letters beter konden zien, bewegende stippen kon men beter volgen en gezichten werden beter herkend. De onderzoekster Maurer concludeert hieruit dat het brein van volwassenen nog flexibel genoeg is om zichtproblemen op te lossen.

Bron: Gezondheidsnet


Nuttig? Als je dit artikel waardevol vindt, klik dan links op het +1 icoontje om onze site te helpen.
Door: Redactie
Datum: 22-02-2012
Hits: 428
Categorie: 
Meer gezondheid
Artikel acties:
 Plaats jouw tip
Print Print
 Reageer


Tags:
staaroperatie, operatie staar, staar cataract, cataract operatie, cataract staar
Copyright 2005 - 2012 door 50PlusPlein
Home - Vakantie - Fietsen - Wandelen - Lifestyle - Financieel - Boeken - Gezondheid - Erop uit